وبلاگ جامع علمی و کامپیوتر
Technology For All
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Milad
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
وبلاگ و مطالب آن در چه حدی می باشد؟

برچسبها

  ایمیل صوتی 

 اعلام ورود ایمیل جدید توسط اصوات مختلف:

 امروزه پست الکترونیک را نمی توان چیزی جدا از اینترنت دانست، فرقی نمی کند که استفاده از آن در محل کار باشد یا در خانه. 

 استفاده از ایمیل، ارتباط برقرار كردن با دیگران را بسیار آسان کرده است. معمولاً هنگام ورود ایمیل جدید، نماد پاکت نامه در نوار پایین صفحه مانیتور و در کنار نمایشگر ساعت، به شما نشان می دهد که ایمیل جدیدی وارد شده است. علاوه بر این، ویندوز هنگام ورود هر ایمیل جدید،ورود آن را توسط پخش صدای استانداردی اعلام می کند. با این حال شما می توانید این اعلان صوتی را تغییر داده و برای هر یك ایمیل هایی که از جانب اشخاص متفاوت ارسال می شوند، صوتی خاص در نظر بگیرید. 

 در این مقاله به شما نشان می دهیم که از پست الكترونیك به همراه پخش صدای مورد علاقه خود، بیشتر لذت ببرید.  

Inbox ( صندوق پست الکترونیک ) خود را بر اساس مشخصات خود تعریف کنید. برای كسی که صدای استاندارد ویندوز، هنگام ورود ایمیل های جدید، بسیار خسته کننده باشد، تعداد زیادی از این صداها در اینترنت وجود دارد که می توان از آنها به منظور اعلان صوتی ایمیل ها استفاده کرد.

قابلیت تعریف صدای زنگی خاص برای اشخاص متفاوتی که با شما تماس می گیرند، فقط خاص تلفن های موبایل نیست.

اگر دوست یا فامیل شما بخواهد از طریق ایمیل با شما ارتباط برقرار کند، توسط پخش صدایی که شما برای فرد مورد نظر خود انتخاب کرده اید، متوجه خواهید شد که از طرف آن شخص برای شما ایمیل ارسال شده است.

امکانات انتخاب این صداها بسیار گوناگون است. مسلماً شما قادر خواهید بود چندین صدا را، به محض اینکه ایمیل های جدید و خوانده نشده از جانب افراد مختلف در Inbox شما وارد شوند، ضبط کنید که پخش این صداها بعدا حاکی از ورود ایمیل جدید از جانب فرد مورد نظر خواهد بود.

سیستم صوتی ویندوز به صورت استاندارد در دایرکتوری Windows/Media قرار دارد. همه صداها باید به فرمت wave باشند. به همین خاطر، وقتی صدایی جدید را انتخاب کردید، دقت کنید که فایل انتخابی شما باید شاخص wave را داشته باشد.

برای اینكهInbox خود را به صوت دلخواهتان مجهز كنید. كافی است كه مراحل زیر را انجام دهید:

1-یكی از صداهای مورد علاقه خود را download كنید و آنها را در یك دایركتوری مشخص بر روی هارد خود ذخیره كنید.

2- از طریقstart/settings/control panel ، قسمت “ Sounds and Multimedia “ را انتخاب كنید. این قسمت در ویندوزهای XP با نام “Sounds and Audio Systems مشخص شده است.

3- پس از كلیك بر روی قسمت “Sounds and Multimedia پنجره ای باز می شود كه باید در آنجا Sounds را انتخاب كنید. در این جا شما فهرستی از همه قسمتهای ویندوز كه می توانید برای آنها صوت تعریف كنید، مشاهده می كنید. بر روی این لیست حركت كنید. تا به قسمت MailBeep برسید. اگر بر روی این قسمت مارك بزنید، در قسمت پایین آن (Name) مشاهده می كنید كه چه صدایی برای آن انتخاب شده است.

اكنون از فهرست باز شده، صوت مورد نظر خود را انتخاب كنید. اگر این صوت دلخواه شما در دایركتوری دیگری غیر از Windows/Media قرار داشته باشد، می توانید از قسمت Browse ، فایل های با فرمت wave را از دایركتوری های دیگری كه بر روی هارد خود ذخیره كرده اید، انتخاب كنید. به واسطه كلیك بر روی دكمه Play ، می توانید كنترل كنید آیا این صدا همان صدای مورد نظر شماست یا نه. سپس این جدول را از طریق فشار بر روی دكمه Ok ببندید.اعلام ورود ایمیل جدید توسط اصوات مختلف(قسمت دوم )

تنظیم در E-mail client

پس از انجام مراحل فوق، هنگام ورود ایمیل های جدید در Inbox، باید كه صدای مورد علاقه و انتخاب شده شما پخش شود. اگر این كار، عملی نشد، لازم است چند تنظیم دیگر در برنامه ایمیل شما انجام شود. این مراحل در زیر توضیح داده شده اند:

Outlook Express

در این برنامه از مسیر، Tools/Options/general، تیك كنار 

Play Sound when new messages arrive را ٿعال كنید.

Outlook 2000/Outlook XP

از مسیر 

Tools/options/preference/E-Mail-options/advanced E-Mail options ، و سپس از طریق when new items arrive ، تیك كنار play a sound را فعال كنید.

كسی كه بخواهد پا را از این فراتر گذاشته و صدای ضبط شده خود را به عنوان صدایی كه هنگام ورود ایمیل پخش می شود، انتخاب كند. باید از طریق start/programs/Accessories/Entertainment/sound Recorder توسط یك میكروفون، صدای مورد علاقه خود را ضبط كند و بعد آن را در محل مورد نظر نصب كند. با این كار، شما خود نامه رسان خود خواهید بود! 

سرانجام دو ابزار دیگر در ارتباط با صدا گذاری بر روی ایمیل های شخصی معرفی می شود. این دو ابزار می توانند كمك شایانی به شما كنند:

اولی نرم افزار CDex است و این امكان را به شما می دهد كه فایلهای MP3 خود را سریع و آسان به فایل های wave تبدیل كنید و سپس بتوانید به عنوان صدای سیستم از آن استفاده كنید. این برنامه را می توانید از این آدرس download كنید:

http://download.freenet.de/product.phpٿfile_id=2439. اگر این صداها، مورد علاقه شما نیست، برنامه Random Email Sounds ، تعداد زیادی از این صداها را در Inbox شما قرار می دهد. این برنامه را می توانید از این آدرس download كنید:

http://download.freenet.de/product.phpٿfile_id=4854.

شما می توانید تا 20 صدا را تعیین كنید كه برای ورود هر ایمیل جدید صدایی خاص پخش شود

استفاده از این مطلب در سایت ها فقط با ذکر منبع مجاز است؛

امیدوارم لذت برده باشید؛

 


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic