تبلیغات
وبلاگ جامع علمی و کامپیوتر - آشنایی با موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
 
وبلاگ جامع علمی و کامپیوتر
Technology For All
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Milad
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
وبلاگ و مطالب آن در چه حدی می باشد؟

برچسبها

آشنایی با موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان  

بخش دانش و فناوری

بخش دانش و فناوری سایت تبیان جهت تامین محتوای مورد نیاز مخاطبان دانش‌دوست تبیان در شهریور 1386 راه‌اندازی شد. این بخش با بازدیدی در جایگاه چهارمی در میان بخش های مختلف سایت رفته رفته به کانون توجه وبلاگها و وبسایت های فارسی زبان که در حیطه علم و فناوری فعالیت می‌کنند تبدیل شده است. بسیاری از مطالب تولیدی در بخش دانش و فناوری تبیان (خصوصا در قسمت‌های نجوم، مدیریت فناوری و نانوفناوری) در پایگاه‌های اطلاع رسانی دیگر بارها باز انتشار یافتند. بخش هایی مانند فناوری اطلاعات و درخواست مقاله نیز از بخش‌های پر بازدید و مورد توجه کاربران (با بازدید متوسطی فراتراز 6000 بار و تا 22000 بازدید در بعضی مقالات مورد توجه) بوده است.

بخش دانش و فناوری شامل قسمت‌های مختلف مقالات، اخبار فناوری، عکس هفته و معرفی مراکز و افراد فعال در زمینه فناوری‌های پیشرفته در کشور می‌باشد که در زیر بخش های نانوفناوری، زیست فناوری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، علوم و فناوری هوافضا، فناوری هسته‌ای و علوم مدیریت فناوری به ارائه مطالب ترجیحا نو و تولیدی می‌پردازد.

 بخش های مختلف این بخش عبارتند از:

1- بخش مجله کامپیوتر که خود به قسمت های مختلفی همچون مقالات آموزشی، ویروس شناسی، سخت افزار، طراحی وب، آشنایی با برنامه ها و شبکه و امنیت تقسیم می گردد. شایان ذکر است که این قسمت در گذشته با عنوان مجله کامپیوتر در سایت قابل دسترسی بود.

2- بخش نجوم که به چهار قسمت نجوم رصدی، تاریخ نجوم، اختر فیزیک و نجوم سیاره ای تقسیم بندی گردیده است.

3- بخش نانوفناوری که بیشتر به مطالب تولیدی تکیه دارد و در این بخش سعی بر آشنایی عموم مخاطبین با این فناوری روز و حیاتی و البته جدید است، از اینرو تا سعی شده تا آنجا که ممکن است روی مفاهیم اولیه آن تکیه شود.

 4- بخش هوافضا شامل دو بخش نظامی و غیر نظامی است و سعی بر آن است تا با توجه به نیاز مخاطب اطلاعات مفیدی در مورد این علم در اختیار عموم قرار گیرد.

 5- بخش زیست فناوری و علوم پزشکی

6-بخش اخبار فناوری که از بخش های جدید سایت بوده و مخاطبین زیادی را به خود اختصاص داده است و علاوه بر آن سعی شده تا به طور برابر از اخبار علمی روز در آن استفاده شود.

7- بخش گوناگون به عنوان کمکی برای پوشش همه جانبه علمی بخش دانش و فناوری به کار گرفته می شود.

 8- بخش روباتیک تبیان که به تازگی را اندازی شده که این بخش نیز در راستای اهداف اطلاع رسانی و آموزشی تبیان برای علاقه مندان این رشته در جامعه ایجاد شده است.

 9- بخش علوم و فناوری نظامی که به معرفی مسائل مربوط به فناوری نظامی روز جهان می پردازد.

 10- بخش معرفی سایت ها، مراکز علمی و مشاهیر

 11- بخش دریافت مقالات ISI که در راستای خدمت رسانی علمی به دانشجویان و محققان کشور ایجاد شده و در آن افراد مختلف می توانند مقالات مورد نیاز خود را به صورت مجانی از سایت علمی science direct دریافت کنند.

 

بخش خانواده و زند گی

با توجه به زندگی در دنیای ماشینی و مدرن امروز ومشکلات وتبعات آن و تاثیر زیادی که فرهنگ ها به دلیل زیاد شدن وسایل ارتباط جمعی بر روی هم دارند ، باید سرویسی با محتوایی سالم و جامع در کنار خانواده ها باشد تا آن ها بتوانند از مطالب سودمند آن بهره برند. بخش خانواده و زندگی ، بخشی است که تمام اعضای یک خانواده ،مخاطبش هستند و برای کلیه ی موضوعات مرتبط با خانواده محتوا دارد. همانطور که خانواده رکن و بخش اصلی جامعه است واگر آن اصلاح شود ، جامعه نیز اصلاح خواهد شد به همین منظور محتوایی جامع ومانع تولید شده و در منوهای زیر برای استفاده ی کاربران به نمایش گذاشته شده است.

کودک در این منو مخاطب ما والدین هستند و درباره ی موضوعاتی چون تربیت کودک ،ارتباطات او مشکلات و عادت های غلط  ، ترس ها و... اطلاعات مورد نیاز خانواده ها را در اختیارشان می گذاریم.

نو جوان و جوان که با طرح مسائلی چون روان شناسی نوجوان،مشکلات و انحرافات نوجوانی،بلوغ،نکته های تربیتی و ارتباطات نوجوانی هم مخاطب نوجوان را پذیراست و هم خانواده ی اورا.

ازدواج و خانواده : مقالات این بخش از قبل از ازدواج و کمک به جوانان برای انتخاب همسر مناسب شروع می شود و بخشی از آن به روابط زن وشوهر می پردازد وروان شناسی زن ومرد وچگونگی شکل گیری یک ارتباط خوب بین همسران.بخشی از مقالات این منو هم به قانون در روابط خانواده گی بر می گردد.

زندگی: شامل مقالاتی است که به داشتن زندگی بهتر کمک می کند و مسائلی چون کنترل خشم،ارتباط مناسب با دیگران،آرامش،موفقیت،شادی و مطالبی این چنین را مطرح می کند.

بانوی شرقی:منویی است که به مسائل زنان می پردازد مانند حجاب،اشتغال.

آسیب ها:مقالات این منو با نگاهی به روز به مسائل اجتماع ،آسیب هایی را که می تواند بنیان خانواده را تحت تاثیر قرار دهد را بحث می کند.

هنر در خانه :مقالاتی برای کمک به خانه داری بهتر و چیدمان و دکوراسیون مناسب و همچنین آموزش و کاردستی را شامل می شود.

روان شناسی: شامل مشاوره ی اینترنتی با موضوعات ازدواج ،مشکلات زناشویی ،نوجوان ،اعتماد به نفس ،رفتار با فرزنان و از این دست می باشد.

تست روان شناسی : شامل تست های مختلف روان شناسی است.

گزارش و مصاحبه: شامل گزارش ها و مصاحبه هایی است که عمدتا بر اساس مناسبت خهای تقویمی و رویداد های اجتماعی تهیه می شود.

فرهنگ اسامی:شامل معنی اسم ها و کلمات است.

سبد فرهنگی خانواده:معرفی کتاب ،فیلم ها ،کارگاه ها و سخنرانی هایی است که مناسب گروه مخاطبین

این بخش است.

  

بخش جامعه و سیاست

گروه جامعه و سیاست از قسمتهای متنوع و متعددی تشکیل شده است. بخش سیاست که به دو قسمت سیاست داخلی و سیاست خارجی تقسیم می شود به معرفی مهمترین اخبار سیاسی هر روز به همراه تحلیل آنها می پردازد. بخش رسانه می کوشد به پشت پرده رسانه ها مانند سینما و مطبوعات اشاره کند و روابط پیچیده میان قدرتهای بزرگ و رسانه ها را واشکافی کند. بخش اجتماع برخی از مهمترین مسایل مربوط به جامعه مانند شهروندی و شهرنشینی، اشتغال و بیکاری و محیط زیست را مورد بررسی قرار می دهد و برخی از مشکلات اجتماعی را در قالب گزارش اجتماعی ارائه می دهد. بخش اقتصاد مهمترین اتفاقات اقتصادی ایران و جهان را دنبال می کند. اگر می خواهدی از آخرین لوایح و طرحهای حقوقی آگاه شوید با بخش حقوق و قوانین همراه شوید. بخش اندیشه شما را با خود به وادی فلاسفه و اندیشمندان می برد. در بخش تاریخ با سرگذشت پیشنیان و عبرتهایی که سرگذشت آنها برای زندگی امروز ما دارد آشنا می شوید. آشنایی با برخی از مهمترین شخصیتهای داخلی و خارجی در بخش چهره ها امکانپذیر است. اگر به خنده و شوخی علاقه دارید بخش طنز و کاریکاتور را از دست ندهید. مصاحبه های اختصاصی ما با چهره های مشهور ایران را در بخش گفتگو دنبال کنید. اگر اهل مطالعه و کتابخوانی هستید حتما به بخش معرفی کتاب مراجعه کنید. شاید بارها با واژه های اختصاصی علوم سیاسی روبرو شده باشید، معنای این واژه ها را در واژگان بیابید. و نهایتا صفحه اختصاصی گروه جامعه و سیاست هر هفته با عکسی پرمعنا به دیدار شما می آید که آرشیو آنها را در عکس هفته دنبال کنید.

  

بخش هنری

هنر آفرینش انسان است. اثر و کاری که از تصور و آفرینش انسان شکل یافته است. شاید زیباترین جمله در بیان هنر ایرانی این باشد که ، هنر نزد ایرانیان است و بس !

بخش هنری تبیان در راستای ایجاد فضایی کامل برای کلیه اعضای خانواده در بخش هنری قسمت های  مختلفی را فراهم آورده است که  عبارتند از :

اخبار و گزارشات هنری دنیا ، اخبار جشنواره ها و فستیوال های هنری در سر تا سر جهان

مصاحبه با هنرمندان  و چهره های هنری ایران و جهان

معرفی موزه ها و مراکز فرهنگی ایران و جهان به همراه تصاویر زیبا از مراکز

روز شمار هنری که به معرفی مشاهیر هنری دنیا می پردازد

تصاویر زیبا و دیدنی از  فیلم های روز دنیا و جشنواره های هنری در بخش آلبوم تصاویر  

آشنایی با مکاتب هنری ، هنرهای تجسمی و هنرهای سنتی و تاریخ هنر ایران 

نقد فیلم های روز ایران و جهان به همراه گالری عکس و معرفی عوامل فیلم در سینما

آلبوم های موسیقی  ( سنتی ، پاپ ، کلاسیک ، موسیقی ملل و ....) در گالری صوتی

عکسی جالب و دیدنی از یک سوژه ی هنری در بخش عکس هفته هنری

فیلم هایی از مراکز دیدنی ایران در ایران از نگاه دوربین

 

بخش کودک و نوجوان

بخش کودک و نوجوان سایت تبیان همزمان با میلاد مسعود امام زمان (عج) در سال 1386 تاسیس گردید . در این بخش ؛ مطالب مناسب خردسالان در محدوده سنی (6-4 سال) در منوی شکوفه ها و مطالب مناسب کودکان در محدوده سنی (10-7 سال) در منوی کودکانه و بالاخره مطالب ویژه نوجوانان در محدوده سنی (15-11 سال) در منوی نوجوانان ارائه می گردد . صندوق پستی پل ارتباطی میان بخش کودک و نوجوان با کاربران این بخش است و دانستنیها به ارائه مطالب علمی و متنوع مخاطبین این بخش می پردازد.

 

بخش ادبیات

صفحه ادبیات سایت تبیان از مرداد ماه سال 1387 راه اندازی شد و با هدف معرفی آثار و افراد برتر در حوزه ادبیات به خصوص ادبیات فارسی شروع به کار کرد . از آنجا که مقوله ادبیات از کفر تا ایمان ، از شرق تا غرب ، از تاریخ تا آینده های موهوم ، از عقل تا جنون و از حروف تا منظومه ها گسترده شده است   شاید نتوان روشی مطلقا علمی برای رده بندی های موضوعی یا نوعی در ادبیات را پیشنهاد داد اما تلاش ما در معرفی زیر مجموعه های ادبی بر آن بوده است تا اکثر موضوعات مطرح در ادبیات ایران و جهان را در بر بگیرد و نظمی نسبتا علمی و در عین حال زودیاب را ارائه کند . بر این اساس زیرمجموعه های ادبیات را معرفی می کنیم :

ادبیات داستانی ، ادبیات غیر داستانی ، شعر کهن ایران ، ، شعر معاصر ایران ،  شعر و ادبیات جهان ، نثر کهن ایران ، نقد و بررسی ادبی، مشاهیر ادبی، آرایه های ادبی شامل :

بدیع ، معانی بیان

انواع ادبی شامل :

1- ادبیات حماسی

 2- ادبیات غنایی

 3- ادبیات زندگی خوب

4- ادبیات عامه

 5- دیگر انواع ادبی

قطعات ادبی ، کارگاه سرایش  (آموزش نکات مهم و اساسی برای سرودن شعر ) ، کارگاه نگارش (آموزش نکات مهم و اساسی برای نوشتن داستان) ،  طنز

چنانچه تمایل دارید مستقیما با بخش ادبیات سایت تبیان در تماس باشید این ایمیل را فراموش نکنید :

literature@tebyan.net

 

بخش تجارت الکترونیک

در بخش فروشگاه اینترنتی تبیان شما می توانید ضمن دریافت اطلاعات مفید و به روز از محصولات فرهنگی از جمله کتاب ، نرم افزار های چند رسانه ای به آسان ترین وجه از این فروشگاه محصولات مورد نیاز خود را به طورآنلاین   خریداری نموده و درب منزل تحویل بگیرید . همچنین می توانید از امکاناتی که جهت تبلیغات در این فروشگاه فراهم گردیده برای شناسایی محصولات و خدمات خود استفاده نمایید .

  

بخش تبیان استانها

در بخش  تبیان استان ها امکان دسترسی به مقالات و مطالبی شامل تاریخ و فرهنگ ایران، آب و هوا، اماکن تاریخی و آثار باستانی، موقعیت های جغرافیایی، از اقصی نقاط ایران و ... وجود دارد که علاقمندان می توانند اطلاعات جامع و کاملی را در مورد وب سایت های استانی، ایران شناسی، ایران از نگاه دوربین، عکس هفته وجود دارد. همچنین علاقه مندان ارسال مقاله، تصاویر و فیلم های خود می توانند با این ایمیل ارتباط برقرار نمایند. Irangardi@tebyan.net

 

خدمات

پست الكترونیك رایگان

اینترانت : موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در راستای ایجاد فضایی سالم جهت استفاده بهینه و مفید از تکنولوژی روز ( شبکه جهانی ) طی یک هدف گذاری بلند مدت ، اقدام به ارائه پایگاههای اینترنتی اسلامی و فرهنگی از طریق اینترانت رایگان نموده است.

در حال حاضر بیش از 28 استان کشور به سیستم اینترانت سراسری تبیان متصل شده اند که این روند رو به افزایش می باشد.

همچنین هم اکنون بیش از 200 پایگاه اینترنتی اسلامی و فرهنگی ، از طریق اینترانت تبیان به صورت رایگان عرضه شده است که بر این تعداد به مرور زمان افزوده خواهد شد.

عضویت در سایت : سایت تبیان با ارائه امکان عضویت ، اقدام به ایجاد شرایطی برای استفاده  کاربران و علاقمندان به خدمات  مختلف سایت نموده است . کاربران تبیان با عضویت در این سایت می توانند از خدمات ویژه ای استفاده نمایند .

 چت : اعضا تایید شده سایت می توانند در این محیط با یکدیگر گفتگو نمایند .

ثبت مطالب روزانه : محیطی که اعضا سایت می توانند در ان مطالب مورد علاقه خود را با موضوعات منتوعی مانند ازدواج ، رایانه و فن آوری ، طنز ، سیاسی ، هنری و ... با نام دلخواه خودشان ثبت کرده و نظرات دیگران را دریافت نمایند.

انجمن های تخصصی : انجمن های تخصصی تبیان با ایجاد تالارهای گفتگو بستر مناسبی را جهت تعامل و مباحثه کاربران با هدف به اشتراک گذاشتن دانش و تبادل نظر پیرامون مسائل حوزه های تخصصی گوناگون فراهم نموده است .

 

در این بخش که با مشارکت کاربران سایت مدیریت می شود امکان پیگیری علاقمندی و ایده ها و کسب تجربه در سایه کار گروهی میسر است .

شرکت در فرایند تولید جمعی محتوا از دیگر فعالیت های انجمن های تخصصی است .

دانلود : مرجع غنی انواع نرم افزارهای به روز و کاربردی  جهت استفاده کاربران سایت 

شرکت در مسابقات : کاربران می توانند در مسابقات متنوعی  که به صورت روزانه ، هفتگی و ماهانه در سایت برگزار می شود ،  شرکت نموده  که در صورت صحیح بودن پاسخ و برنده شدن در قرعه کشی جوایز ارزنده ای به آنان اهدا خواهد شد . ضمنا اعضا سایت امکان ذخیره امتیاز برای شرکت در قرعه کشی های سبد امتیاز را دارند.  

شرکت در قرعه کشی سبد امتیاز :یکی از تسهیلاتی که تبیان برای اعضا خود قرار داده است ، ذخیره کردن امتیاز و شرکت در قرعه کشی دوره ای می باشد.

اعضا تایید شده  می توانند در صورت کسب امتیاز لازم در قرعه کشی های ارزنده ای مانند کمک هزینه سفرهای زیارتی ( حج واجب ، حج عمره ، سوریه و ... ) ، رایانه ، دوربین دیجیتالی ، Mp4 ، دوچرخه و ... شرکت کنند .

دریافت اكانت رایگان اینترنت :اعضا تایید نهایی سایت می توانند با دادن 2 امتیاز ، سه ساعت  اکانت رایگان دریافت نمایند. در حال حاضر این سرویس در 28 مرکز استان فعال می باشد .

ارسال کارت پستال : کاربران می توانند تصاویر زیبایی را به عنوان کارت پستال با مناسبتهای مختلف به پست الکترونیک دوستانشان ارسال نمایند .

پیش بینی وضعیت آب و هوا :در این بخش پیش بینی وضعیت آب و هوای شهرها تا 5 روز آینده قابل مشاهده است .

خرید از فروشگاه اینترنتی :فروشگاه الکترونیکی تبیان با هدف ارائه محصولات و خدمات با استفاده از بستر الکترونیکی و شبکه اینترنت و نیز آشناسازی و فرهنگ سازی جهت استفاده مفید از امکانات این رسانه در حال فعالیت می باشد.

از امکاناتی که این مجموعه در حال حاضر به مشتریان خود ارائه می کند می توان به امکان دسترسی سریع به محصولات، ارائه سفارش در قالب سبد خرید و تحویل  آن در سراسر کشورو در کوتاهترین زمان ممکن اشاره نمود.

فروش محصولات در بازارچه اعضا:اعضا سایت می توانند محصولات قابل عرضه خود را مانند  صنایع دستی ، کتاب ، نرم افزار دست دوم و سایر کالاهای قابل استفاده و غیر ضروری  را برای فروش به دیگران معرفی کنند .

خرید محصولات بازارچه اعضای تبیان :اعضا سایت می توانند محصولات ارائه شده در بازارچه اعضا را خریداری نمایند  .

وبلاگ تبیان : فضایی خاص که مدیریت آن بر عهده خود کاربر می باشد . انتخاب ظاهر این صفحه ، نام آن و مطالبی که در آن قرار می گیرد توسط کاربر انجام می شود.

ارسال پیامک امتیازی : در این سرویس کاربران تایید نهایی تبیان میتوانند به صورت روزانه و با استفاده از امتیازات خود  پیام کوتاه فارسی به تلفنهای همراه ( تمام اپراتورهای همراه اول ، ایرانسل یا تالیا) بفرستند.

ارسال پیامک اعتباری :سیستم ارسال پیامک اعتباری سایت تبیان این امکان را به  اعضا تایید نهایی  می دهد تا با خرید اعتبار ارسال پیامک، از سایت تبیان به صورت دلخواه پیامک ارسال کرده و از مزایای زیادی  بهره مند شوند .

درخواست خرید اعتبار : در این بخش کاربران تایید نهایی که تمایل به استفاده از سیستم ارسال پیامک اعتباری را دارند می توانند  میزان اعتبار خود را درخواست نمایند .

دریافت پیامک(مشترکین ایرانسل)   : مشترکین ایرانسل می توانند با استفاده از سرویس ویترین ایرانسل پیامکهای مناسبی را انتخاب نموده تا برایشان ارسال شود.

دریافت محصولات چند رسانه ای : مشترکین ایرانسل می توانند با استفاده از سرویس ویترین ایرانسل ، فایل های چند رسانه ای مناسبی را انتخاب نموده تا برایشان ارسال گردد.

Help Online: کاربران می توانند با مراجعه به  محیط پشتیبانی بر خط تبیان سوالات خود را در زمینه استفاده از بخش های مختلف  سایت مطرح نموده و پاسخ خود را به صورت آنلاین دریافت نمایند .

فرهنگ لغت :کاربران می توانند با وارد کردن کلمه  به صورت لاتین ، معنی فارسی آن را مشاهده نمایند . این بخش قابلیت وارد کردن قسمتی از حروف یک لغت را نیز دارد .

 

بخش زبانهای خارجی

سایت  تبیان علاوه بر زبان فارسی ،همه روزه مطالب تازه ومتنوعی  در حوزه های معارف اسلامی، علوم نوین ،اقتصاد، اخلاق، علوم اجتماعی، تاریخ وفرهنگ ایران وهمچنین انقلاب اسلامی، به 6 زبان :انگلیسی، عربی، فرانسه، اردو روسی وترکی استانبولی دراختیار کاربران عزیز قرار می دهد.

 

  مدرسه اینترنتی 

نیازهای آموزشی در فضای آموزشی کشور ( معلمین، دانش ‏آموزان و مدارس و خانواده ‏ها) اغلب ناشی از تغییراتی است که در نحوه آموزش پدید آمده است. آموزش و پرورش ایران نیز مانند سایر نقاط جهان به سمت استفاده بیشتر از محیط دیجیتالی و تعامل بیشتر دانش آموزان با موضوع درس و یادگیری می‏رود. تدریس به روش تعاملی، به آزمایشگاه، وسایل و تجربیات دست اول نیاز دارد که هنوز به طور یکسان و عادلانه در تمام نقاط ایران گسترش نیافته است. در عین حال گسترش اینترنت در مدارس ایران سریع‏تر و راحت‏تر از این موارد بوده است. مدرسه اینترنتی می‏کوشد تا این فاصله را با آزمایش‏ها و تجربه‏ های اینترنتی و نرم افزارهای آموزشی  پر کند.

یک نیاز دیگر دانش‏آموزان ما دسترسی به مطالب عمیق تر و با بسط بیشتر است. آنها نیاز دارند تا دانسته هایشان در حیطه های مختلف را با هم پیوند بدهند و زمینه ارتباط اجزای آنها با هم را درک کنند. فرصت این کار به دلیل محدود بودن ساعات درسی و عدم دسترسی به منابع کتابخانه ای به سادگی فراهم نمی شود. حتی گاهی نمی تواند میزان اهمیت و کارایی این مطالب را در رابطه با کارش دریابد. ما امیدواریم که سایت مدرسه اینترنتی با مقاله ها و مطالب علمی این خلا را پر کند. یکی از راه‏های افزایش بهره‌وری در آموزش، آموزش در کنار بازی و سرگرمی است که تلاش بخش بازی‌های آموزشی در همین راستا بوده است. 

به رغم تلاش‌های بی وقفه دست اندرکاران آموزش و پرورش، هنوز سرانه معلم به دانش آموز در ایران کم است. به همین دلیل طبیعی است که خیلی دانش آموزان پاسخ مناسبی از سوالات و کنجکاوی‌های خود در کلاس نمی یابد. اما مدرسه اینترنتی با متخصصان و مشاوران خود و نیز با برگزاری دوره های مجازی سعی می کند آتش شوق و کنجکاوی نسبت به علم را در دل بچه ها روشن نگه دارد.

معلم های ایرانی در کنار دانش آموزان نیاز به دسترسی به منابع مناسب و روزآمد دارند. با این حال اکثر آنها یا به زبان انگلیسی آشنایی کافی ندارند و یا در مطابقت دادن مطالب روی وب ( مثلا طرح درس ها  و یا دانش افزایی در زمینه روش های تدریس و ...) با محتوا و برنامه آموزشی ایران مشکل دارند. حل این مشکل هم یکی دیگر از اهداف مدرسه اینترنتی است.

رویکرد جستجو محور به یادگیری دانش در سال‌های اخیر توجه بسیاری از مدارس ایران را به خود جلب کرده است. مدرسه اینترنتی با استفاده از کارآزموده ترین معلم‌ها در این حیطه نیز با اجرای طرح پروژه های دانش آموزی به تولید محتوا و مشاوره می پردازد. امروزه حتی در نقاط دور دست ایران هم می توان به رایگان از این خدمت استفاده کرد.

عدم وجود منبع اطلاع‌رسانی متمرکز در زمینه اخبار آموزشی موجب سردرگمی دانش آموزان، معلمین و حتی والدین آن‌ها می گردد. دو بخش اخبار آموزشیو کنکور در جهت رفع این مشکل ایجاد شده اند.

در مسیر تعلیم و تربیت در سیستم های آموزشی بسیار دیده می شود که پرداختن به مسئله تعلیم موجب غافل شدن از مقوله ی مهم تربیت شده و عملاً بخش پرورش دانش آموزان از حوزه آموزش جدا و به فراموشی سپرده شده است. تلاش بخش فعالیت های پرورشی ارائه راهکارهایی برای پر نمودن این خلا در سیستم آموزش و پرورش ایران است.

مدرسه اینترنتی برای رسیدن به این هدف‌ها از مطالب و محتواهایی به اشکال گوناگون استفاده می کند. تنوع این اشکال و خدمات به خوبی پاسخ گوی نیاز دنیای در حال تغییر ماست!

  

 کتابخانه متنی تبیان 

 مجموعه ای ارزشمند شامل بیش از 54000 عنوان کتاب و مقاله در زمینه های مختلف علمی، آموزشی، ادبی، اعتقادی، تاریخی، هنری و... را در دسته بندیهای تخصصی در اختیار کاربران قرار داده است. کتابخانه شخصی محیطی است که شما می توانید مانند یک کتابخانه شخصی واقعی، کتابهای مورد علاقه خود را انتخاب نمایید و آن را هر طور که می پسندید دسته بندی و نگهداری نمایید. شما همچنین می توانید در کتابخانه تبیان طرح های پژوهشی تعریف نموده، و از امکانات کتابخانه تبیان برای فیش برداری و انجام گروهی تحقیقات استفاده نمایید. امروزه کتابخانه متنی تبیان، دامنه فعالیت خود را توسعه داده و علاوه بر زبان فارسی، کتابهای خود را به زبانهای عربی و انگلیسی نیز ارائه می نماید. اخبار کتاب و معرفی کتاب از دیگر قسمت های کتابخانه متنی سایت تبیان است.

 کتابخانه صوتی تبیان شامل بیش از 30000 فایل صوتی در موضوعات متنوع و در دسته بندی های تخصصی، به عنوان پایگاه جامع اطلاعات صوتی در اینترنت، در اختیار کاربران سایت تبیان قرار گرفته است.

 کتابخانه تصویری تبیان دریچه ای رو به دنیای جذاب فیلم و ویدئو از طریق اینترنت است. تبیان، به عنوان پایگاه اینترنتی پیشرو در داخل کشور، این بار، هزاران فایل ویدئویی را در دسته بندی های تخصصی در قسمت کتابخانه تصویری برای کاربران فراهم نموده است.

کتابخانه تبیان به پشتوانه حجم وسیع اطلاعات متنی، صوتی و تصویری خود، قسمتی را به عنوان ویژه های کتابخانه راه اندازی نموده که در مناسبت های مختلف، مجموعه اطلاعات متنی، صوتی و ویدئویی مرتبط با آن مناسبت، به صورت ویژه نامه های یکپارچه و با دسترسی آسان در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

   


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه