تبلیغات
وبلاگ جامع علمی و کامپیوتر - موسسه فرهنگی هنری نور راسخون
 
وبلاگ جامع علمی و کامپیوتر
Technology For All
درباره وبلاگ



مدیر وبلاگ : Milad
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
وبلاگ و مطالب آن در چه حدی می باشد؟





برچسبها

موسسه فرهنگی هنری نور راسخون

 

اهداف و وظایف کلی

هدف از تاسیس مؤسسه عبارت است از ترویج فرهنگ اصیـل اسلامی ، پاسخ به شبهات دین و احیاء سنن و آثار اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام ) ، رشد معرفت دینی و تبیین معارف و فرهنگ اسلامی و تربیت دینی و مذهبی نسل جوان و ترویــج و ارتقاء ارزش های دینی و اطلاع رسانی خبـری ، دینی ، سیاسی ، اجتماعــی با استفاده از ابزارهای روز مانند : اینترنت و اینترانت و تولید محصولات فرهنگی و لوح فشرده و به طور کلی کلیــه اموری که مستقیماً یا غیــر مستقیم و به هر نحوی از انحاء به مطالب فوق مرتبط یا مربوط می باشد .

فعالیت ها

مقالات موضوعی

با بیش از 53677 مقاله در شاخه های دین پژوهی، مهدویت فرهنگ واندیــشه، علوم وفنـون مهنــدسی،علـوم پـزشکی، علوم پـایه، علوم انسانی،خانه وخانواده ،پایان نامه ها ، تاریخ و سیـاست در 663 گروه کـه روزانه بیش از 80 مقاله به این تعداد افزوده می شود.

بانک صوت و فیلم

با بیــش از 69456 فایـل صــوتی و تصـویـری شـامل مـداحی ، سخـنرانی ،سینـما وتلویزیون ،کودک ونوجوان و ... همراه با جستجوی موضوعی در 1059 موضوع با 421 شخصیت قابل دسترسی و استفاده به صورت رایگان برای کاربران عزیز می باشد.

گالری تصاویر

بـا بـیش از 64221 تصویر مختـلف از دیـدنیهای جهـان، شخصیت ها ،هنرمندان ،طبیعت و... در 968 گروه با کیفیت بسیار عالی.

کارت پستال

با بیش 284 کارت در 107 گروه. در مناسـبت های مختلـف ملی و مذهبی، کارت پسـتال های زیبا ومنـحصر به فردی را می توانید از این بخش به صـورت رایگان به دوستان خود ارسال نمائید.

موبایل راسخون

با انتخاب مدل تلفن همراه خود می توانید تمامی پـس زمینه ها، قالب های نمایش، نرم افزارها، زنگ های گوشی و فیلم های قابل اجرا در این مدل را به راحتی و به صورت رایگان دریافت و در تلفن همراه خود اجرا کنید.

دانلود نرم افزار

با بیش از 4784 نـرم افزار به روز دنیـا در 32 گروه که روزانـه تعـدادی نـرم افـزار جدید به این مجمـوعه اضـافه مـی شود. از جمله نرم افزارهای آمـوزشی، آنتی ویــروس، کتـاب الکترونیـک، هک، اینترنت، تلفن همراه و... با دانلود آسان و رایگان، بدون نیاز به شماره سریال یا ثبت.

کتابخانه موضوعی

با بیـش از 4465 کتاب در 424254 عنوان با قابلیت جستجوی عنـاوین مـوضوعـی که روزانه چنـدین کتـاب جـدید به ایـن بـخش افزوده می گردد.

اخبار و اطلاع رسانی

قسمت اخبار و اطلاع رسانی با بیش 64291 خبر در آرشیو، روزانه صدها خبر جدید علمی، فرهنگی، سیاسی، اقتـصادی، هنری و ..را بصورت لحــظه ای در ایـن سـایت قرار می دهد. این واحد با به کارگیری تعداد 80 نفر خبرنگار افتخاری در سراسر کشور به فعالیت خود ادامه می دهد.

مشاوره (پرسش از راسخون)

با بیش 5980 مشاوره در زمینه های مختلف مذهبی، علمی، خانوادگی، حقوقی و .... سـوالات کاربران مطرح گردیده و این سوالات با مشـاورین ما در مـیان گذاشـته و در اسرع وقت پاسخ داده شده است. مشاوره ها در این قسمتمی تواند به صورت کاملا خصوصی صورت پذیرد و جواب آن به صورت محرمانه فقط به ایمیل اشخاص ارسال می گردد و یا به صورت عمومی مطرح گردیده و برای سایر کاربران نیز قابل مشاهده باشد.

معرفی پایگاه های اینترنتی

در این بخش به معرفی بیش از 3085 برترین سایت ها و وبلاگها در زمینه های مختلف آموزشی، اجتماعی، کامپیوتری، معارف اسلامی، سرگرمی و ... در 116 گروه می پردازد تا کاربران عزیز پایگاههای موردنیاز خود را به راحتی شناسایی نمایند.

کتابخانه همراه

با بیش از 491 کتاب ویژه تلفن همراه با دانلود آسان و رایگان با موضوعات مختلف علمی، مذهبی، سرگرمی، آموزشی و....

انجمن های راسخون

طراحی محیط تعاملی میان کاربران سایت، با ارائه دسته بندی های متنوع (تالار) جهت مراجعه موضوعی کاربران، با امکان ثبت نظر و اشتراک اطلاعات توسط اعضای هر اتاق (تالار) جهت گفتگوی علمی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی و ... توسط خود کاربران سایت که در حال حاضر با بیش از 170 تالار و زیر تالار و بیش از 106115 پست در حال فعالیت می باشد. از دیگر خدمات ارائه شده در تالار مسابقات هفتگی انجمن ها می باشد.

بانک پرسش و پاسخ

بیش از 11000 هزار پرسش مورد نیاز در 310 گروه به همراه پاسخ آنها در این قسمت به صورت موضوع بندی قرار داده شده که می تواند مرجع خوبی برای پاسخ به سوالات باشد.

وبلاگ راسخون

یکی از جذاب ترین خدمات محیط اینترنتی، امکان در اختیار داشتن صفحات اختصاصی (وبلاگ) برای هر یک از کاربران می باشد. پایگاه راسخون نیز با طراحی این سیستم، به سرویس دهی این خدمات اقدام نموده، تا کاربران با ایجاد یک پایگاه ثابت برای خود، مطالب و آرا و نظرات و عقاید خود را به نظر عموم برسانند و کاربران دیگر نیز در این تبادل عقاید و نظرات شریک باشند. این قسمت هم اکنون با بیش از 1350 وبلاگ تخصصی و غیر تخصصی و بیش از 55000 پست در حال فعالیت می باشد.

عضو یابی

با اعتقاد به این مهم که سرمایه اصلی هر پایگاه اینترنتی، کاربران آن می باشد، سایت با طراحی سیستم مناسبی موفق به جذب بیش از 24000 عضو به آنلاین و بیش از 11500عضو اینترنتی به صورت آفلاین شده است.

طراحی و ارائه ویژه نامه های مختلف

در این قسمت با توجه به مناسبت های مختلف مذهبی و ملی و فرهنگی، بیش از 398 عنوان ویژه نامه به صورت چند رسانه ای و کاملا جذاب طراحی و در دسترس کاربران قرار گرفته است. ویژه نامه ها شامل مجموعه مقالات ،تصاویر ، صوت و فیلم و کارت پستال می باشد. لازم به ذکر است ویژه نامه سال همت مضاعف برای اولین بار در سایت راسخون قرار گرفته و تا کنون بیش از 49669 نفر بازدید کننده داشته است.

مشاهیر ایران و جهان

زندگـی نامه و معـرفی بیش از 22431 نفر از شخـصیت هـای ایرانی وجهان در 80 گروه در این قسمت فراهم گردیده اسـت. از قـابلیت های اصلی آن می توان به جستجوی اشخاص بر اساس نام خانوادگی، نام، کشور، قرن و جنسیت نام برد.

مسابقه

برگزاری مسابقه به صورت مسابقات روزانه، مسابقات مناسبتی، مسابقه انجمن های راسخون و... در هرروز بیش از 2000 کاربر در این مسابقات شرکت می نماید که به قید قرعه به برندگان جوایز نفیس و فرهنگی اهدا می گردد و از طریق پست برای آنان ارسال می شود. هر روز یک برنده ، در یک مسابقه

بازی آنلاین

ارائه بیش از 266 بازی به صورت آنلاین با دسترسی آسان برای همه کاربران به بازی های مختـلف... با کیفیت و سرعت بسیار عالی.

طراحی، تولید، تکثیر و توزیع نرم افزار های چند رسانه ای

یکی دیگر از ابزارهای جدید اطلاع رسانی که از مزیت های متفاوتی نسبت به اینترنت بر خوردار است (از قبیل سهولت در دسترسی، عدم محدودیت های فنی، توانایی چند رسانه ای بودن و ...)، طراحی و تولید نرم افزار های اسلامی و فرهنگی می باشد. پایگاه راسخون نیز با توجه به غنای محتوایی موجود در پایگاه و با پشتوانه ی تخصصی کارشناسان فنی، اقدام به طراحی، تولید، تکثیر و توزیع هدفمند و برنامه ریزی شده ی مجموعه ای از نرم افزار های اسلامی و فرهنگی نموده است تا اطلاعات خود را در محیط های متفاوت و جذاب تر، در اختیار جامعه قرار دهد.

در همین خصوص، پایگاه راسخون تا کنون موفق شده است چهار عنوان نرم افزار چند رسانه ای به شرح ذیل طراحی، تولید و ارائه نماید:

• نرم افزار کلبه آسمانی: شامل بیش از 1200 مقاله، 230 ساعت سخنرانی، 20 نرم افزار ویژه تلفن همراه، 341 عنوان پرسش و پاسخ آماده با موضوع خانه و خانواده مـی باشد

• نرم افزار مشاهیر ایران: زندگینامه بیش از 21000 نفر از مشاهیر، نخبگان، دانشمندان، هنرمندان و ... ایران با قابلیت جستجوی پیشرفته در این نرم افزار موجود می باشد.

• نرم افزار آفتاب مهربانی: بابیش از 130ساعت سخنرانی پیرامون مهدویت، 8 ساعت مناجات، 7 ساعت مولودی درباره امام زمان (عج) و 12 نرم افزار ویژه تلفن همراه باموضوع امام زمان(عج) و بیش از 1500 مقاله در رابطه بامهدویت.

• کلیدهای حکمت: نرم افزار کلیدهای حکمت شامل محاسبات تخصصی مربوط به قرآن کریم می باشد.

DVD نجم : نرم افزار نجم شامل 7 دوره کامل ترتیل و یک دوره تحقیق قرآن کریم به تفکیک 114 سوره می باشد که از 7 قاری برتر ایران و مصر جمع آوری شده و به صورت MP3 در اختیار علاقمندان قرار قرار داده شده است.

• کتابخانه وقف:

فیض آنلاین

کاربران در این محیط به صورت آنلاین به امکاناتی نظیر روخوانی، تفسیرو ترجمه قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه دسترسی داشته و می توانند ضمن مشاهده آن قاری مورد نظر خود را نیز انتخاب و با صدای قاری منتخب متن خود را تلاوت نمایند از دیگر امکانات دیگر این قسمت امکان انتخاب سوره بر اساس نام سوره، شماره آیه و... و یا چاپ سوره، آیه، ترجمه و تفسیرمورد نظر می باشد.

بانک احادیث و جملات زیبا

از دیگر قسمتهای سایت که میتوان به آنها اشاره نمود کجت جملات زیبا واحادیث با بیش از 13000 حدیث و جمله زیبا از پیامبر (ص) و ائمه معصومین(ع) و بزرگان و مشاهیر می باشد.

ارائه گفتگوی فرهنگی و خبری

انتخاب تعدادی از شخصیت های علمی، فرهنگی، مذهبی و... کشور و هماهنگی جهت اخذ مصاحبه اختصاصی با ایشان و انعکاس متنی و صوتی مصاحبه در سایت راسخون که تا کنون با بیش از 250 شخصیت مصاحبه شده است.

سایر قسمتها

سایر قسمتهای سایت که می توان به صورت گذرا به انها اشاره نمود دیوان حافظ، دایره المعارف موبایل، دیکشنری، آرشیو مجلات روزانه، هفتگی، موبایل، تصاویر، پخش زنده شبکه های تلویزیونی و رادیو و ... می باشد.






موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه