تبلیغات
وبلاگ جامع علمی و کامپیوتر - چک میل کردن در میل باکس Gmail
 
وبلاگ جامع علمی و کامپیوتر
Technology For All
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Milad
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
وبلاگ و مطالب آن در چه حدی می باشد؟

برچسبها

چک میل کردن در میل باکس Gmail

حال در ادامه استفاده از خدمات جی میل را خواهم گفت .

در مرحله قبل ، مراحل ساخت id در جی میل را دنبال کردیم و در آخر مشاهده کردید که وارد inbox خود شدید .

پس اگر از قسمت قبل وارد inbox نشده اید ، به صفحه loggin جی میل رفته www.Gmail.com و شناسه کاربری و رمز ورود خود را وارد کنید تا به قسمت inbox بروید .

حال شما در این صفحه هستید .

حال به قسمت های مشخص شده در عکس می پردازیم. البته در اینجا به توضیحاتی کوتاه بسنده می کنیم .

همانطور که در شکل هم مشاهده می فرمایید ، وقتی که ، با وارد کردن username , password وارد میل باکس خود می شوید با صفحه ایی مواجه می شوید .

قاعدتا این صفحه باید مکانی برای دیدن میل های (نامه ها) رسیده باشد و دارای جایی باشد برای زدن میل به دیگران و جایی برای نگه داری میل ها تا همیشه در صفحه اول نباشند ( چرا که اگر تعداد میل ها زیاد شود صفحه شلوغ می شود و همین طور دسته بندی آن و ...)

در قسمت 1 --------- > شما می توانید میل های دریافتی خود را مشاهده کنید . میلهایی که تا به حال خوانده نشده است پررنگ تر هستند و اگر میلی که قبلا دیده شده باشد رنگی کمرنگتر خواهد داشت . همانطور که در مثال مشاهده می کنید در حال حاضر دو میل دریافت شده است که خوانده نشده اند. همانطور که مشاهده می کنید نام ارسال کننده (Gmail Team) و عنوان میل بعد از آن و قسمتی کوتاه از جمله چند جمله اول آن در ادامه آن آورده شده است . و در آخر خط هم زمان ارسال مشخص شده است .

به این صورت میل های رسیده شده نمایش داده می شوند که برا ی دیدن کامل نوشته های درون آن می توانید روی آنها کلیک کنید . شاید در ابتدا بعد از ساختن آی دی خود تعجب کنید که این دو میل از طرف چه کسی برای شما فرستاده شده است ! این دو میل از طرف خود سرویس دهنده میل که در اینجا گروه جی میل هستند برای شما فرستاده می شود تا ضمن خوش آمد گویی به شما بعضی از خدمات خود را به شما معرفی می کند .

در قسمت 2 --------- > در قسمت دوم که قسمت compose می باشد شما می توانید نامه ایی جدید بفرستید که جلوتر به آن اشاره خواهم کرد .

در قسمت 3 --------- > که شامل inbox , Starred , Chats, Sent Mail, Drafts , All Mail , Spam , Tarsh می باشد که به طور کلی آنها را معرفی می کنم :

Inbox : با کلیک بر روی آن می توانید به این صفحه ، برای دیدن میل ها باز گردید . ( زمانی مورد استفاده می باشد که در قسمت دیگری باشید )

Starred : در این قسمت با کلیک بر روی آن می توانید میل هایی که ستاره کنار ِ آنها را روشن کرده اید ( برای هدف خاصی و نشانه گذاری آنها ) همه آنها را مشاهده کنید . ( اگر در قسمت 1 دقت کنید می توانید کنار نام فرستاده ما بین مرب خالی ( چک باکس) یک ستاره کمرنگ ببینید که با کلیک کردن روی ان می توانید آن را روشن کنید که این ستاره برای نشانه گذاری ایمیل های مهم می تواند استفاده شود . اگر میل هایی را در جاهای مختلف ستاره آنها روشن شده باشد ، می توانید در قسمت Starred همه آنها را مشاهده کنید 

Chats : با کلیک بر روی آن می توانید تمام چت هایی که در اینجا انجام داده اید را مشاهده کنید . جلوتر درباره نحوه چت کردن صحبت خواهیم کرد . نکته قابل توجه آن این است که این چت ها بر روی هر کامپیوتری که انجام شده باشد ، تنها در این مکان نگهداری می شوند و با کلیک بر روی Chats می توانید همه آنها را مشاهده کنید.

Sent Mail  :همانطور که از اسم آن بر می آید ، در این قسمت ، تمام میل هایی که تا به حال فرستاده اید را نشان می دهد .

Drafts : در این قسمت میل هایی که نوشته شده اند و هنوز فرستاده نشده اند را در خود دخیره می کند و می توانید میل ها را در اینجا نوشته شده ، آماده نگه دارید تا هر وقت که زمان مناسبش بود بفرستید. عمل Draft به طور اتوماتیک بعد از مدت زمانی کوتاه توسط خود سرویس دهنده انجام می شود ، که یکی از مزایای آن می باشد . و به محض فرستادن میل Draft شده از این لیست حذف شده وبه لیست میل های فرستاده شده وارد می شود .

All Mail : این گزینه همانطور که از اسم ان مشخص است ، حاوی تمامی میل ها می باشد که شامل تمام میل های دریافتی ، فرستاده شده ، چت های انجام شده و حتی میل های آرشیو شده می باشد به ترتیب زمان آنها .

Spam : در اینجا لیستی از اسپم های دریافتی می باشد . که اتوماتیک جی میل آنها را تشخیص داده تا به مل باکس شما وارد نشود و موجب ناراحتی ِ شما نشود . که حی میل به بهترین وجه آنها را کنترل می کند و شما با report spam می توانید این توانایی را افزایش دهید

اسپم ها میل های تبلیغاتی و زائدی می باشد که فرستاده می شوند و شما فرستنده آنها را نمی شناسید و ممکن است حاوی ویروس باشد . برای اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید که در ادامه آورده شده است .

کلمه spam در ایمیل به معنای ایمل ناخواسته وفرستاده شده در حجم زیاد می باشد

(unsolicited Bulk E-mail) ناخواسته به این معناست که گیرنده، هیچگونه تصدیقی برای دریافت این پیغام های ارسالی نداده بوده و فرستاده شده در حجم زیاد به این معنا که پیغام به عنوان قسمتی از مجموعه بزرگتری از پیغام ها که همگی در بر گیرنده محتوی یکسانی هستند فرستاده شده است .

یک پیغام زمانی اسپم (spam ) تلقی می شود که هم ناخواسته و هم فرستاده شده درحجم و تعداد زیاد باشد .

ایمیل ناخواسته یک امیل معمولی است ( بطور مثال اولین تماس با یک شرکت، آگهی های تماس، تقاضا های فروش، استخدام...) ایمیل فرستاده شده در حجم زیاد هم یک ایمیل معمولی است ( بطور مثال خبرنامه ها – تماس با مشتریان توسط یک سایت ) تعریف علمی اسپم(spam ): یک پیغام الکترونیکی (spam) است اگر:

1. مشخصات گیرنده ومحتوای آن نا مربوط باشد زیرا این پیغام ها می توانند برای افراد دیگری نیز به همین طریق ارسال شوند. 2. گیرنده هنوز اجازه دریافت این پیغام را بصورت روشن و قابل فسخ تایید نکرده باشد. اسپم (spam ) درحقیقت به مقوله رضایت گیرنده برمی گردد نه محتوی.

2. یک پیغام زمانی که یک آگهی تبلیغاتی، یک نامه ناخواسته، یا یک پیشنهاد برای خریدی مجانی باشد محتوی آن نا مربوط است. اگر پیغام ناخواسته در حجم زیاد هم فرستاده شده باشد، آنگاه اسپم(spam ) است .

Tarsh : این قسمت همان سطل آشغال می باشد که می توانید میل هایی که دیلیت کرده ایید را انجا مشاهده کنید . گر چه این کار با داشتن 2 گیگ فضا کمی بدون استفاده به نظر می رسد ! به هر حال اگر میلی را از بین برده باشید می توانید لیست آنها را در این قسمت مشاهده کنید .

که اگر شما تازه برای اولین بار به میل باکس خود وارد شده ایید طبیعی است که خالی باشند . به هر حال با رفتن یا کلیک کردن هر کدام یم توانید از نزدیک آنها را مشاهده کنید و هر بار با کلیک بر Inbox می توانید دوباره به این صفحه بر گردید .

حال دیگر قسمت ها را ادامه می دهیم .

قسمت 4 --------- > در این قسمت که به نام Quick Contacts پنجره ایی وجود دارد که می توانید رابطه ایی سریعتر داشته باشید و با کسان دیگری که دارای جی میل هستند آنلاین چت کنید و صحبت کنید . بدون آنکه نرم افزار خاصی روی سیستم خود نصب کنید . در قسمت های بعدی به تفصیل به آن می پردازیم .

قسمت 5 --------- > labels در این قسمت شما می توانید میل هایی که با لیبل ها ( عناوین) دسته بندی و آرشیو کرده اید را مشاهده کنید و یا لیبل ها را ویرایش کنید و یا اضافه یا حذف کنید . در قسمت های آینده درباره آنها صحبت خواهیم کرد .

قسمت 6 --------- > در این قسمت شما می توانید از قابلیت سرچ در کل ایمیل ها استفاده کنید و میل های مورد نظر با کلماتی که مد نظرتان هست را بیابید. در قسمت های آینده درباره آنها صحبت خواهیم کرد .

قسمت 7 --------- > در این قسمت توضیحاتی درباره فضایی که در اختیار شما هست و نیز درصدی که شما از آن استفاده کرده اید ، آورده شده است. که همانطور که مشاهده می کنید در مثال ما از 2 گیگا بایت یا 2048 بایتی که در اختیار ماست با داشتن دو میل که متن هم می باشد ، صفر درصد استفاده شده است ! پس فضا به قدر کافی در اختیار دارید می توانید هزاران میل دیگر بفرستید و دریافت کنید .

قسمت 8 --------- > در این قسمت هم نوع دیدن صفحه جی میل می باشد که استاندارد آن مطلوبتر است اما اگر سرعت نت شما پایین یم باشد می توانید از basic HTML هم استفاده کنید که البته قابلیت چت و دریافت هوشمند میل ها و بعضی دیگر را از دست خواهید داد .

در اینجا به اجمال در مورد صفحه ایی که همیشه در استفاده در مقابل شماست ، پرداختیم .

حال برای دیدن یک میل روی یکی از میل های کلیک کنید . صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد .

همانطور که مشاهده می کنید اطلاعات کاملتری باز شدن میل مشاهده خواهید کرد .

از جمله متن کامل نوشته شده همراه عکس های آن . ( که البته اگر میل حاوی عکس باشد می توانید با زدن display image below عکس های آن را مشاهده کنید . )

حال به قسمت های این صفحه اشاره می کنم :

قسمت 0 -------> در این قسمت شما می توانید جزییات ارسال را مشاهده کنید که من از چپ به راست آنها را توضیح می دهم .

باز هم ستاره را مشاهده می کنید که تواند روشن و یا خاموش باشد . در کنار آن نام فرستنده با آدرس او را مشاهده می کنید و سپس گزینه Show details را مشاهده می کنید که اگر روی آن کلیک کنید اطلاعات بیشتری از جمله نام و آدرس ایمیل فرستنده و عنوان ایمیل و همین طور اگر فرستنده این ایمیل را برای کسان دیگری هم فرستاده باشد ، ایمیل آنها دیده می شود ...

سپس ساعت ارسال شده را در کنار Show details مشاهده می کنید و در کنار آن داخل پرانتز مدت زمانی که از دریافت میل گذشته شده است را نوشته است .

قسمت 1 --------> در این قسمت تعداد میل هایی که در میل باکس شما می باشد و هنوز نخوانده اید را مشاهده می کنید

قسمت 2 --------- > در این قسمت شما می توانید به این میل جواب دهید . با زدن Reply شما می توانید میل را جواب دهید و نیز اگر روی علامت فلش روی آن کلیک کنید گزینه های دیگری از جمله Forward , reply to All , Printو ... ار مشاهده می کنید . می توانید اطلاعات کاملی در این زمینه در فرهنگ اصطلاحات وب پیدا کنید.

قسمت 3 ----- > در این قسمت طبق میل دریافتی شما خود ِ گوگل یک سری سایت هایی مربوط به متن میل به شما معرفی می کند با توضیحاتی کوتاه که اگر خواستید می توانید بر روی آنها کلیک کرده و وارد آن سایت ها شوید . که البته این کار گوگل جنبه تبلیغاتی دارد .

قسمت 4 ---- >در یان قسمت با فشردن New Window می توانید این صفحه را در یک صفحه جدید باز کنید و بقیه میل ها را باز کنید .

قسمت 5 --------- > زیر آن گزینه print all هم کاملا مشخص است که می توانید از همه آن پرینت بگیرید . که البته باید پرینتر متصل ، داشته باشید !

در قسمت 6 --------- > شما شاهد گزینه هایی همچون Back to Inbox که شما را به میل باکس بر می گرداند ،

Archive که برای دسته بندی و آرشیو کردن میل ها در لیبل های خود ( جلوتر به آن نیز اشاره می کنیم ) ،

Report Spam که برای گزارش دادن اسپم های دریافتی شما در نظر گرفته شده است ( یعنی اگر میلی که دریافت کرده اید وارد قسمت اسپم نشده است و به اشتباه به باکس شما آمده است می توانید در اینجا گزارش دهید تا دیگر وارد باکس شما نشود )،

Delete که برای حذف میل جاری در اینجا گذاشته شده است و در آخر More Actions که کارهای دیگری می توانید انجام دهید . روی آن کلیک کنید . مشاهده می کنید که گزینه هایی همچون Make as Unread برای آنکه با زدن آن این میل شما دوباره عنوانش پررنگ شده و همچون میل نخوانده شده دیده خواهد شد ، Add Star که میل جاری را ستاره کنارش را روشن می کند و به جمع میل های ستاره ایی اضافه می کند و نیز در زیر آن لیست لیبل هایی که تعریف کرده اید را نشان می دهد .

حال با زدن Inbox در قسمت 1 و یا Back to inbox در قسمت 6 به میل باکس حود بازگردید میلی که باز کرده اید کمرنگ شده که نشان از آن دارد که این میل دیده شده است .

 امیدوارم لذت برده باشید؛

استفاده از این مطلب در سایتها فقط با ذکر منبع مجاز است؛


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه