تبلیغات
وبلاگ جامع علمی و کامپیوتر - آموزش اینترنت(مفاهیم - عملیاتی)(4)
 
وبلاگ جامع علمی و کامپیوتر
Technology For All
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : Milad
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
وبلاگ و مطالب آن در چه حدی می باشد؟

برچسبها

آموزش اینترنت (بخش 4)

-آموزش مرورگر IE

یكی دیگر از امكانات محیط IE استفاده از ابزار Fovarite می باشد.

تصور كنید كه شما در داخل اینترنت ، به گشت و گذار در سایتهای مختلف مشغول می باشد. دراین حین ممكن است كه با سایتها و یا صفحاتی برخورد نمایید كه برای شما به هردلیلی جالب و جذاب باشد، طبعا یادداشت نمودن آدرس آن دریك دفترچه، مشكلات خاص خود را به همراه خواهد داشت،چرا كه ممكن است كه درصورتی كه آدرس آن سایت بسیار طولانی باشد، شما در هنگام یادداشت نمودن آن، دچار بی دقتی شده وذخیره آن در دفترچه شما به درستی صورت نگیرد و دلیل دیگر آنكه یادداشت نمودن آدرس اینگونه سایتها هنگام كار با اینترن زمان نسبتا زیادی از شما را گرفته و طبعا كار خسته كننده ای خواهد بود، لذا استفاده از این قابلیت IE مشكل شما را به خوبی مرتفع می سازد.

 

برای شروع كار فرض نمایید كه وارد سایتی به نام Yahoo شدهاید و امكانات این صفحه برای شما جالب وده و تمایل دارید كه آدرس آن را در داخل محیط IE خود ذخیره نمایید تا هرگاه كه تمایل داشتید به سرعت بتوانید، بدون به خاطر سپردن آدرس آن، به آن سایت مراجعه نمایید.

برای این منظور ، منوی Favorites را در نوار منو انتخاب نموده و سپس گزینه Add Favorites را انتخاب نمایید، تا پنجره مربوطه ظاهر شود . سپس در داخل كادر متنی ، می توانید نام سایت را وارد نمایید، البته دقت كنید كه معمولا نام عنوان سایت به صورت پیش فرض در داخل این كادر نوشته خواهد شد و در صورتی كه دلیل قانع كنندهای ندارید! بهتر است كه از همان نام پیش فرض استفاده نمایید. دراین لحظه شاید تنها كاری كه بایستی انجام دهید،انتخاب دكمه OK باشد، ولی چند لحظه دست نگاه دارید! انجام این عمل در دراز مدت شما را با حجم نسبتاً زیادی اسم در لیست مربوطه مواجه می سازد، لذا بهتر است كه این عمل را همراه با طبقه بندی موضوعی انجام دهید. برای این منظور قبل از انتخاب دكمه OK، دكمه Create It را انتخاب كرده تا پنجره مربوطه به صورت تكمیل شده، نمایان شود. در كادر لیست سمت چپ اسامی پوشه های از پیش تعریف شده را ملاحظه خواهید كرد درصورتی كه سایت مورد نظر، در داخل هریك از پوشه های موجود قابل طبقه بندی باشد ، تنها كافی است كه بر روی عنوان موجود در داخل كادر لیست، كلیك كرده تا انتخاب شود. دقت كنید كه در كنار بعضی از گزینه های كادر لیست، به صورت درختی، یك علامت بعلاوه وجود دارد واین بدان معنی می باشد كه این طبقه خود به طبقات دیگری تقسیم شده است و شما می توانید به راحتی آدرس سایت مورد نظر خود را درطبقه دلخواه قرار دهید و اما حالتی كه طبقه مناسبی جهت قرار دادن آدرس سایت مورد نظر وجود نداشته باشد:

 

دراین صورت تنها كافی است كه پایین ترین طبقه مرتبط موجود را در لیست انتخاب نموده و سپس بر روی دكمه New Folder كلیك نمایید.

دراین مثال بهتر است كه ابتدا بر روی پوشه Favorites كلیك كرده تا این پوشه به عنوان ریشه انتخاب شود سپس دكمه New Folder را انتخاب نموده تا پنجره دیگری ظاهر شود. در این پنجره در كادر متنی موجود نام پوشه(طبقه) مورد نظر را وارد نمایید به عنوان نمونه از نام Search Engines استفاده نموده و سپس دكمه OK را انتخاب كنید. خواهید دید كه در داخل پوشهFavorites پوشه دیگری به نام Search Engines ایجاد می شود. مجدد برروی پوشه Search Engines كلیك كرده تا انتخاب شده و مجددا بر روی دكمه New Folder كلیك كنید تا پنجره مربوطه ظاهر شود. سپس در داخل كادر متنی آن عبارت The Bests را تایپ نموده و سپس دكمه OK را انتخاب نمایید، خواهید دید كه در كنار عبارت Search Engines یك علامت بعلاوه ظاهر شده كه با انتخاب آن، پوشه The Bests به عنوان فرزند آن نمایان می شود. حال پوشه The Bests را انتخاب نمایید . تنها عملی كه شاید لازم باشد قبل از انتخاب دكمه OK انجام دهید، فعال نمودن كادر تایید مربوط به Make Available Offline می باشد . با انتخاب این كادر، شما قادر خواهید بود كه درحالت Offline (یعنی در زمانی كه به اینترنت متصل نمی باشد) نیز از محتوای صفحه مربوطه استفاده نمایید. حال برروی دكمه OK كلیك نمایید، بدین ترتیب آدرس سایت Yahoo درمحل مورد نظر قرار داده خواهد شد. حال تصور كنید كه پس از سپری شدن چندین روز، تمایل به جستجو در اینترنت داشته و می خواهید این عمل را از طریق سایت Yahoo انجام دهید و آدرس این سایت را نیز فراموش كردهاید!!! برای این منظور بایستی ابتدا وارد منوی Favorites شده و در داخل آن نیز ، زیر منوی Search Enginesرا انتخاب نموده تا زیر منوی دیگری ظاهر شود، سپس زیر منوی The Bests را انتخاب نموده تا منوی دیگری ظاهر شود، در داخل آن گزینه Yahoo را انتخاب نمایید، با این عمل برنامه IE به راحتی شما را به سایت موردنظرتان رهنمون می سازد

 

روش دیگری كه برای این منظور در داخل برنامه IE در نظر گرفته شده است، استفاده از ابزار Favorites كه هم اكنون به صورت فرورفته نمایان می باشد، كلیك نموده تا پنجره مربوطه محو گردد تا این لحظه درمورد ساخت و طبقه بندی مطالبی را عنوان نمودیم، ولی در صورتی كه بخواهید كه اشیاء موردنظر خود را حذف ، تغییر نام و یا حتی تغییر مكان دهید، بایستی كه ابتدا منوی Favorites را نوار منو انتخاب كرده و سپس گزینه Origanize Favorites را انتخاب نموده تا پنجره دیگری ظاهر شود. دراین قسمت می توانید شیء مورد نظر خود را كه در لیست سـمـت راسـت قـرار دارد، انـتـخـاب نـمـوده و سپس در جهت حذف، تغییرنام، ایجاد شیء جدید در داخل آن و یا انتقال آن به شیء دیگر به ترتیب از دكمه های Create Folder,Rename, Delete,Move to Folder استفاده نمایید. به این ترتیب شما می توانید در جریان گشت وگذار اینترنتی خود، سایتهای مورد علاقه خود را به صورت طبقه بندی شده گروه بندی نموده و در هر زمان به راحتی به آدرس مورد علاقه خود مراجعه نمایید.

 

نویسنده : میلاد درویشی

امیدوارم لذت برده باشید؛

استفاده از این مطلب در سایت ها فقط با ذکر منبع مجاز است؛


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه